Haber

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, 19 Hollandalı Müslümanı Kabul Etti

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Müslüman olan 19 Hollanda vatandaşını kabul etti.

Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Erbaş, Dışişleri Genel Müdürlüğü ve Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “İslam Ruhunu Konya’da Hisset” projesi kapsamında Türkiye’ye gelen 19 Hollandalı mühtedi ile görüştü.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Erbaş, “Biz annemizden babamızdan Müslüman olarak doğduk ve öyle devam ediyoruz. O yüzden Müslüman olmanın kıymetini bilmiyoruz. Kıymetini ve kıymetini bilen sizlersiniz. İslam’ın değerini bilin, Müslüman olun ve gerçek İslam’ı yaşayın. Sizi tebrik ediyorum. Hatta bize dua etmenizi istiyorum.” ” sözlerini kullandı.

“Bizim için en büyük nimet İslam’dır”

İslam Peygamberi Adem ve Hz. Muhammed’le tamamlanan bir din olduğuna dikkat çeken Erbaş, şöyle devam etti:

“İslam, bütün peygamberlerin getirdiği dinin adıdır. Musa Peygamber de, İsa Peygamber de İslam’ın peygamberleridir. İslam bizim için en büyük nimettir. Bunu Kur’an-ı Kerim’e dayanarak söylüyorum. Allah Maide Suresi’nde şöyle buyuruyor: ‘Bugün’ “Dininizi sizin için kemale erdirdim, üzerinizdeki nimetimi tamamladım ve size din olarak İslam’ı seçtim.” “Buradan anlıyoruz ki üzerimizdeki nimet İslam’dır. Bütün insanların güzelliğe kavuşması için yeryüzüne gönderilen tek din İslam’dır.”

Avrupa’da İslam karşıtı gelişmelerin arttığına işaret eden Erbaş, “Sizlerin sayesinde bu hareketlerin azalacağına inanıyorum inşaAllah. İslam’ı çok güzel temsil edeceksiniz, umarım. Sizi görenlerin heyecan duymasını dilerim. İslam hakkında.” dedi.

İslam’ın mutlaka sığınılması gereken bir sığınak olduğunu kaydeden Erbaş, “İslam insanı temel alır ve inançları ne olursa olsun insanları mutlu etmeyi amaçlamaktadır. Yani İslam, her iki Müslüman için de huzurlu ve mutlu bir toplum yaratmayı amaçlamaktadır. ve gayrimüslimler. Toplumu oluşturan bireylerin inançları, ırkları farklıdır.” “Ne olursa olsun İslam hepsini korur.” değerlendirmesini yaptı.

Resepsiyonun ardından Başkan Erbaş, konuklarıyla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Proje kapsamında Hollandalı mühtedi gruba bir hafta boyunca Konya’da İslam’ın temel kavramları, ibadetler ve ahlak kuralları hakkında bilgi verildiği belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu